ALLE KURSER
23
Feb
23-02-19
09:00 - 17:00
Karup Skytteforening
Stadionvej 59 ,
7470
Karup J.
09:00 - 17:00
Karup Skytteforening
7470
Karup J.
Loading map
23
Feb
23-02-19
09:00 - 17:00
Asnæs Skytteforening
Teglværkskrogen 4-6 ,
4450
Assnæs
09:00 - 17:00
Asnæs Skytteforening
4450
Assnæs
Loading map
24
Feb
24-02-19
09:00 - 17:00
Taastrup Sortkrudtsskytter
Snubbekorsvej 24A, ,
Høje Tåstrup
09:00 - 17:00
Taastrup Sortkrudtsskytter
Høje Tåstrup
Loading map
25
Feb
25-02-19
17:00
Ølstykke Skytteforening
Ny Toftegårdsvej 4 ,
3650
Ølstykke
17:00
Ølstykke Skytteforening
3650
Ølstykke
Loading map
27
Feb
27-02-19
18:00 - 21:00
Nykøbing F. Skytteforening
VED KOHAVEN 9,
4800
Nykøbing F.
18:00 - 21:00
Nykøbing F. Skytteforening
4800
Nykøbing F.
Loading map
27
Feb
27-02-19
18:00 - 21:00
Nordlangelands 15 m skydebaner
Østergade 15 ,
5953
Tranekær
18:00 - 21:00
Nordlangelands 15 m skydebaner
5953
Tranekær
Loading map
28
Feb
28-02-19
18:30 - 21:30
Silkeborg Skyttekreds
Platanvej 17 ,
8600
Silkeborg
18:30 - 21:30
Silkeborg Skyttekreds
8600
Silkeborg
Loading map
28
Feb
28-02-19
18:30 - 21:30
Skanderborg-Stilling Skytteforening
Morten Børupvej 3 ,
8660
Skanderborg
18:30 - 21:30
Skanderborg-Stilling Skytteforening
8660
Skanderborg
Loading map
28
Feb
28-02-19
19:00 - 22:00
Ringkøbing-Skjern Kulturcenter
Ranunkelvej 1-3 ,
6900
Skjern
19:00 - 22:00
Ringkøbing-Skjern Kulturcenter
6900
Skjern
Loading map
01
Mar
01-03-19
18:30 - 21:30
Aakirkeby Hallerne
Grønningen 3 ,
3720
Aakirkeby
18:30 - 21:30
Aakirkeby Hallerne
3720
Aakirkeby
Loading map
02
Mar
02-03-19
09:00 - 12:00
Frederiksund Skytteforening, IF1864
Odinsvej 4F, ,
3600
Frederikssund
09:00 - 12:00
Frederiksund Skytteforening, IF1864
3600
Frederikssund
Loading map
03
Mar
03-03-19
Århus Flugtskytteklub
Koldkilde 50,
8520
Lystrup
03-03-19

hLæs mere og gå til tilmeldingen her.

 

Kurset afholdes den 3. marts og den 31. marts

Århus Flugtskytteklub
8520
Lystrup
Loading map
03
Mar
03-03-19
10:00 - 13:00
Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
Pjedstedvej 33A,
7000
Fredericia
10:00 - 13:00
Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
7000
Fredericia
Loading map
05
Mar
05-03-19
18:00 - 21:00
Dauglykke Skytteforening
Humlebækvej 64D ,
3480
Fredensborg
18:00 - 21:00
Dauglykke Skytteforening
3480
Fredensborg
Loading map
07
Mar
07-03-19
Bording,
Loading map
08
Mar
08-03-19
18:00 - 21:00
Ornebjerg Skf
Chr. Richardtsvej 43 ,
4760
Vordingborg
18:00 - 21:00
Ornebjerg Skf
4760
Vordingborg
Loading map
09
Mar
09-03-19
09:00 - 13:00
Gram Fritidscenter
Stadionvej 15 ,
6510
Gram
09:00 - 13:00
Gram Fritidscenter
6510
Gram
Loading map
09
Mar
09-03-19
09:00 - 12:00
Odense Skyttekreds 15+50m skydebaner
Elmelundhaven 4 ,
5200
Odense V
09:00 - 12:00
Odense Skyttekreds 15+50m skydebaner
5200
Odense V
Loading map
09
Mar
09-03-19
13:00 - 16:00
Odense Skyttekreds 15+50m skydebaner
Elmelundhaven 4 ,
5200
Odense V
13:00 - 16:00
Odense Skyttekreds 15+50m skydebaner
5200
Odense V
Loading map
09
Mar
09-03-19
14:00 - 17:00
Gram Fritidscenter
Stadionvej 15 ,
6510
Gram
14:00 - 17:00
Gram Fritidscenter
6510
Gram
Loading map
11
Mar
11-03-19
18:00 - 21:00
Næstrup Skyttecenter
Næstrupvej 32a ,
7700
Thisted
18:00 - 21:00
Næstrup Skyttecenter
7700
Thisted
Loading map
12
Mar
12-03-19
18:00 - 21:30
Hvidebæk Jagtforening
Smakkerup Huse 6A,
4400
Kalundborg
18:00 - 21:30
Hvidebæk Jagtforening
4400
Kalundborg
Loading map
13
Mar
13-03-19
18:00 - 21:00
Ringsted Sportscenter
Tværalle 8 ,
4100
Ringsted
18:00 - 21:00
Ringsted Sportscenter
4100
Ringsted
Loading map
13
Mar
13-03-19
18:00 - 21:00
Søllerød Skytteforening
Egebækvej 118 ,
2850
Nærum
18:00 - 21:00
Søllerød Skytteforening
2850
Nærum
Loading map
13
Mar
13-03-19
19:00 - 22:00
Lemvig Skytteforening
Hedegårdvej 49 ,
7620
Lemvig
19:00 - 22:00
Lemvig Skytteforening
7620
Lemvig
Loading map
14
Mar
14-03-19
18:30 - 21:30
Dalgas Centret
Skivevej 256 A ,
8831
Løgstrup
18:30 - 21:30
Dalgas Centret
8831
Løgstrup
Loading map
16
Mar
16-03-19
09:00 - 12:00
Horsens Skyttekreds
Krudthusvej 16 ,
8700
Horsens
09:00 - 12:00
Horsens Skyttekreds
8700
Horsens
Loading map
16
Mar
16-03-19
10:00 - 13:00
Bornholms Skyttecenter
Bygaden 33-35 ,
3720
Aakirkeby
10:00 - 13:00
Bornholms Skyttecenter
3720
Aakirkeby
Loading map
21
Mar
21-03-19
18:00 - 21:00
Melby Skytteforening
Tollerupvej 27 B ,
3370
Melby
18:00 - 21:00
Melby Skytteforening
3370
Melby
Loading map
23
Mar
23-03-19
09:00 - 17:00
Struer Skyttekreds
Havnevej 24 ,
7600
Struer
09:00 - 17:00
Struer Skyttekreds
7600
Struer
Loading map