2019
Events


Category
  • ALLE INTERNATIONALE STÆVNER
  • ALLE KURSER
  • DYNAMISK SKYDNING
    • KOMBIPISTOL 15m
  • FLUGT
    • COMBINED GAMES
    • COMPAK SPORTING
    • DOBBELT TRAP
    • JAGTSKYDNING
    • NORDISK TRAP
    • OL-TRAP
    • SKEET
    • SPORTING
    • TRAP1
  • MØDER
  • PISTOL
    • FRIPISTOL 15m
    • FRIPISTOL 50m
    • GROVPISTOL 15m
    • GROVPISTOL 25m
    • LUFTPISTOL 10m
    • MILITÆR HURTIGSKYDNING
    • SILHUETPISTOL 25m
    • SPORTSPISTOL 25m
    • STANDARDPISTOL 15m
    • STANDARDPISTOL 25m
  • RIFFEL
    • RIFFEL 10m
    • RIFFEL 15m
    • RIFFEL 300m
    • RIFFEL 50m

Organizer
  • Bornholms Skytte Forbund
  • Dansk Skytte Union
  • Dynamisk Sektion
  • Flugtsektionen
  • Forening/klub
  • Fyns Skytte Forbund
  • Jyllands Skytte Forbund
  • Københavns Skytte Forbund
  • Lolland-Falsters Skytte Forbund
  • Pistolsektionen
  • Riffelsektionen
  • Sjællands Skytte Forbund


21
Apr
21-04-19 - 29-04-19
Beijing,
Kina
Loading map
23
Apr
23-04-19 - 28-04-19
Berlin,
Tyskland
Loading map
25
Apr
25-04-19
17:30 - 21:30
Kliplev Hallen
Skolegade 13 ,
6200
Aabenraa
17:30 - 21:30
Kliplev Hallen
6200
Aabenraa
Loading map
25
Apr
25-04-19
18:00 - 21:00
Kerteminde Skytteforening
Vejlevangen 18 ,
5300
Kerteminde
18:00 - 21:00
Kerteminde Skytteforening
5300
Kerteminde
Loading map
26
Apr
26-04-19 - 28-04-19
Suhl, Tyskland
Suhl
Suhl, Tyskland
Suhl
Loading map
26
Apr
26-04-19
18:00 - 21:00
Københavns Skyttecenter
Selinevej 5,
2300
København S
18:00 - 21:00
Københavns Skyttecenter
2300
København S
Loading map
27
Apr
27-04-19 - 28-04-19
Vodskov Skytteforening
, Vodskovvej 103,
9310
Vodskov
27-04-19 - 28-04-19

Læs mere og tilmelding via linket her

 

Kurset afholdes både den 13. januar og den 3. februar

 

Vodskov Skytteforening
9310
Vodskov
Loading map
27
Apr
27-04-19
Givskud Sogns Jagtforening
Riismarksvej 8,
7323
Riis
Givskud Sogns Jagtforening
7323
Riis
Loading map
27
Apr
27-04-19 - 28-04-19
Horsens Flugtskytte Klub
Langgade 3,
8700
Horsens
Horsens Flugtskytte Klub
8700
Horsens
Loading map
27
Apr
27-04-19
HERNING JAGT CENTER
Bredvigvej 8 Ørre ,
7400
Herning
27-04-19
HERNING JAGT CENTER
7400
Herning
Loading map
27
Apr
27-04-19 - 28-04-19
Horsens Flugtskytte Klub
Langgade 3,
8700
Horsens
Horsens Flugtskytte Klub
8700
Horsens
Loading map
30
Apr
30-04-19
17:00 - 21:00
DGI Midt- og Vestsjælland
Helligkorsvej 3,
4000
Roskilde
17:00 - 21:00
DGI Midt- og Vestsjælland
4000
Roskilde
Loading map
1
May
01-05-19 - 05-05-19
Plzen,
Tjekkiet
Loading map
1
May
01-05-19
17:30 - 21:30
Toftlund Skytteforening
Ejnar Friis vej 16 ,
6520
Toftelund
17:30 - 21:30
Toftlund Skytteforening
6520
Toftelund
Loading map
2
May
02-05-19 - 12-05-19
Hannover,
Tyskland
Hannover,
Tyskland
Loading map
3
May
03-05-19 - 05-05-19
Brandenburg, tyskland
Brandenburg
Brandenburg, tyskland
Brandenburg
Loading map
3
May
03-05-19 - 04-05-19
Skive skyttecenter
Bjørnevej 9 ,
7800
skive
Skive skyttecenter
7800
skive
Loading map
4
May
04-05-19
Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening
Banesvinget 7B,
9530
Støvring
Støvring, Suldrup og Veggerby’s Flugtskydningsforening
9530
Støvring
Loading map
4
May
04-05-19
Tiset Jagtforening
Landbomarken 3A,
6510
Gram
04-05-19
Tiset Jagtforening
6510
Gram
Loading map
4
May
04-05-19 - 05-05-19
Københavns Skyttecenter
Selinevej 5,
2300
København S
Københavns Skyttecenter
2300
København S
Loading map
4
May
04-05-19
09:00 - 12:00
Vejle Skytteforening
Nørremarksvej 155c,
7120
Vejle
09:00 - 12:00
Vejle Skytteforening
7120
Vejle
Loading map
7
May
07-05-19 - 18-05-19
Changwon,
Sydkorea
Changwon,
Sydkorea
Loading map
11
May
11-05-19
Hvidebæk Jagtforening
Smakkerup Huse 6A,
4400
Kalundborg
Hvidebæk Jagtforening
4400
Kalundborg
Loading map
11
May
11-05-19
Team Claysport Grindsted
Vesterhedevej 1,
7200
Grindsted
11-05-19
Team Claysport Grindsted
7200
Grindsted
Loading map
11
May
11-05-19
Fyns Flugtskytteforening
Kærbygårdevej 15,
5220
Odense SØ
Fyns Flugtskytteforening
5220
Odense SØ
Loading map
11
May
11-05-19 - 12-05-19
Vestereng
Vesterengvej 26,
8200
Aarhus
Loading map
12
May
12-05-19
09:00 - 12:00
Glud Skytteforening
Sønderbakken 25 C ,
7130
Juelsminde
09:00 - 12:00
Glud Skytteforening
7130
Juelsminde
Loading map
14
May
14-05-19 - 18-05-19
Århus Skydebane
Højbyhus 1A,
8462
Harlev J
14-05-19 - 18-05-19
Århus Skydebane
8462
Harlev J
Loading map
14
May
14-05-19 - 18-05-19
Århus Skydebane
Højbyhus 1A,
8462
Harlev J
Århus Skydebane
8462
Harlev J
Loading map
17
May
17-05-19 - 18-05-19
Viborg Skytteforening
Finderupvej 50,
8800
Viborg
17-05-19 - 18-05-19
Viborg Skytteforening
8800
Viborg
Loading map