2019
Events


Category
  • ALLE INTERNATIONALE STÆVNER
  • ALLE KURSER
  • DYNAMISK SKYDNING
    • KOMBIPISTOL 15m
  • FLUGT
    • COMBINED GAMES
    • COMPAK SPORTING
    • DOBBELT TRAP
    • JAGTSKYDNING
    • NORDISK TRAP
    • OL-TRAP
    • SKEET
    • SPORTING
    • TRAP1
  • MØDER
  • PISTOL
    • FRIPISTOL 15m
    • FRIPISTOL 50m
    • GROVPISTOL 15m
    • GROVPISTOL 25m
    • LUFTPISTOL 10m
    • MILITÆR HURTIGSKYDNING
    • SILHUETPISTOL 25m
    • SPORTSPISTOL 25m
    • STANDARDPISTOL 15m
    • STANDARDPISTOL 25m
  • RIFFEL
    • RIFFEL 10m
    • RIFFEL 15m
    • RIFFEL 300m
    • RIFFEL 50m

Organizer
  • Bornholms Skytte Forbund
  • Dansk Skytte Union
  • Dynamisk Sektion
  • Flugtsektionen
  • Forening/klub
  • Fyns Skytte Forbund
  • Jyllands Skytte Forbund
  • Københavns Skytte Forbund
  • Lolland-Falsters Skytte Forbund
  • Pistolsektionen
  • Riffelsektionen
  • Sjællands Skytte Forbund


14
Feb
14-02-19 - 25-02-19
Larnaka,
Cypern
Loading map
20
Feb
20-02-19 - 28-02-19
New Delhi,
Indien
Loading map
21
Feb
21-02-19 - 03-03-19
Doha,
Loading map
22
Feb
22-02-19 - 24-02-19
Viborg Skytteforening
Kirkebæksvej 92,
8800
Viborg
22-02-19 - 24-02-19
Loading map
23
Feb
23-02-19
09:00 - 17:00
Karup Skytteforening
Stadionvej 59 ,
7470
Karup J.
09:00 - 17:00
Karup Skytteforening
7470
Karup J.
Loading map
23
Feb
23-02-19
09:00 - 17:00
Asnæs Skytteforening
Teglværkskrogen 4-6 ,
4450
Assnæs
09:00 - 17:00
Asnæs Skytteforening
4450
Assnæs
Loading map
24
Feb
24-02-19
Århus Flugtskytteklub
Koldkilde 50,
8520
Lystrup
Århus Flugtskytteklub
8520
Lystrup
Loading map
24
Feb
24-02-19
09:00 - 17:00
Taastrup Sortkrudtsskytter
Snubbekorsvej 24A, ,
Høje Tåstrup
09:00 - 17:00
Taastrup Sortkrudtsskytter
Høje Tåstrup
Loading map
25
Feb
25-02-19
17:00
Ølstykke Skytteforening
Ny Toftegårdsvej 4 ,
3650
Ølstykke
17:00
Ølstykke Skytteforening
3650
Ølstykke
Loading map
27
Feb
27-02-19
18:00 - 21:00
Nykøbing F. Skytteforening
VED KOHAVEN 9,
4800
Nykøbing F.
18:00 - 21:00
Nykøbing F. Skytteforening
4800
Nykøbing F.
Loading map
27
Feb
27-02-19
18:00 - 21:00
Nordlangelands 15 m skydebaner
Østergade 15 ,
5953
Tranekær
18:00 - 21:00
Nordlangelands 15 m skydebaner
5953
Tranekær
Loading map
28
Feb
28-02-19
18:30 - 21:30
Silkeborg Skyttekreds
Platanvej 17 ,
8600
Silkeborg
18:30 - 21:30
Silkeborg Skyttekreds
8600
Silkeborg
Loading map
28
Feb
28-02-19
18:30 - 21:30
Skanderborg-Stilling Skytteforening
Morten Børupvej 3 ,
8660
Skanderborg
18:30 - 21:30
Skanderborg-Stilling Skytteforening
8660
Skanderborg
Loading map
28
Feb
28-02-19
19:00 - 22:00
Ringkøbing-Skjern Kulturcenter
Ranunkelvej 1-3 ,
6900
Skjern
19:00 - 22:00
Ringkøbing-Skjern Kulturcenter
6900
Skjern
Loading map
1
Mar
01-03-19 - 02-03-19
Randers Skyttekreds
Kærgade 117C,
8940
Randers SV
01-03-19 - 02-03-19
Randers Skyttekreds
8940
Randers SV
Loading map
1
Mar
01-03-19
18:30 - 21:30
Aakirkeby Hallerne
Grønningen 3 ,
3720
Aakirkeby
18:30 - 21:30
Aakirkeby Hallerne
3720
Aakirkeby
Loading map
2
Mar
02-03-19
Schale ,
Tyskland
Schale ,
Tyskland
Loading map
2
Mar
02-03-19
09:00 - 12:00
Frederiksund Skytteforening, IF1864
Odinsvej 4F, ,
3600
Frederikssund
09:00 - 12:00
Frederiksund Skytteforening, IF1864
3600
Frederikssund
Loading map
3
Mar
03-03-19
Skytternes Hus
Gøteborg Alle 7 G ,
8200
Århus N.
03-03-19
Loading map
3
Mar
03-03-19
Århus Flugtskytteklub
Koldkilde 50,
8520
Lystrup
03-03-19

hLæs mere og gå til tilmeldingen her.

 

Kurset afholdes den 3. marts og den 31. marts

Århus Flugtskytteklub
8520
Lystrup
Loading map
3
Mar
03-03-19
10:00 - 13:00
Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
Pjedstedvej 33A,
7000
Fredericia
10:00 - 13:00
Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
7000
Fredericia
Loading map
5
Mar
05-03-19
18:00 - 21:00
Dauglykke Skytteforening
Humlebækvej 64D ,
3480
Fredensborg
18:00 - 21:00
Dauglykke Skytteforening
3480
Fredensborg
Loading map
7
Mar
07-03-19
18:30 - 21:30
Ikast Skyttecenter
Ruskærvej 16B ,
7441
Bording
18:30 - 21:30
Ikast Skyttecenter
7441
Bording
Loading map
8
Mar
08-03-19 - 10-03-19
Vildbjerg Sports & Kulturcenter
Stadionvej 3,
7480
Vildbjerg
Vildbjerg Sports & Kulturcenter
7480
Vildbjerg
Loading map
8
Mar
08-03-19
18:00 - 21:00
Ornebjerg Skf
Chr. Richardtsvej 43 ,
4760
Vordingborg
18:00 - 21:00
Ornebjerg Skf
4760
Vordingborg
Loading map
9
Mar
09-03-19
Københavns Flugtskytte Klub
Selinevej 9,
2300
København S
Københavns Flugtskytte Klub
2300
København S
Loading map
9
Mar
09-03-19
Greve Flugtskydningsforening
Kappelevvej 37,
2760
Greve
09-03-19
Greve Flugtskydningsforening
2760
Greve
Loading map
9
Mar
09-03-19
09:00 - 13:00
Gram Fritidscenter
Stadionvej 15 ,
6510
Gram
09:00 - 13:00
Gram Fritidscenter
6510
Gram
Loading map
9
Mar
09-03-19
09:00 - 12:00
Odense Skyttekreds 15+50m skydebaner
Elmelundhaven 4 ,
5200
Odense V
09:00 - 12:00
Odense Skyttekreds 15+50m skydebaner
5200
Odense V
Loading map
9
Mar
09-03-19
13:00 - 16:00
Odense Skyttekreds 15+50m skydebaner
Elmelundhaven 4 ,
5200
Odense V
13:00 - 16:00
Odense Skyttekreds 15+50m skydebaner
5200
Odense V
Loading map