JUNIORLANDSHOLDET RIFFEL

on September 12 by

Juniorlandsholdet i riffel består af 12 skytter i alderen 16-22 år. Skytterne mødes til træningssamlinger og deltager i stævner i ind- og udland.

 

Skytter

  Christine Jacobi

Talent-/udviklingscenter: UC Nord
Forening: Viborg Skytteforening
Discipliner: 10m
Fødselsår: 2001

   Følg Christine på Facebook her.

.

  Christinna Herskind

Talent-/udviklingscenter: UC Nord
Forening: Aalborg Skyttekreds
Discipliner: 10m + 50m
Fødselsår: 1998

   Se Christinnas internationale resultater her.

   Følg Christinna på Facebook her.

  Emma Klinck

Talent-/udviklingscenter: TC Syd
Forening: BPI
Discipliner: 10m + 50m
Fødselsår: 2003

.

.


.
  Emma Nørholm Koch

Talent-/udviklingscenter: NTG (Norge)
Forening: Ballerup Skytteforening + Nykøbing Falster
Discipliner: 10m + 50m
Fødselsår: 2002

   Se Emmas internationale resultater her.

   Følg Emma på Facebook her.

  Jens-Ulrik Ladekjær-Mikkelsen

Talent-/udviklingscenter: TC Syd + TC Vest
Forening: BPI
Discipliner: 10m + 50m
Fødselsår: 2001

   Følg Jens-Ulrik på Facebook her.

.

  Josefine Laursen

Talent-/udviklingscenter: UC Nord
Forening: Viborg Skytteforening
Discipliner: 10m + 50m
Fødselsår: 2001

   Se Josefines internationale resultater her.

   Følg Josefine på Facebook her.

Katrine Christensen

Talent-/udviklingscenter: TC Øst
Forening: Ballerup Skytteforening
Discipliner: 10m + 50m
Fødselsår: 2002

.

.

  Nicklas Kildehøj

Talent-/udviklingscenter: TC Syd
Forening: BPI
Discipliner: 10m
Fødselsår: 1999

   Se Nicklas internationale resultater her.

.

Peter Sørensen

Talent-/udviklingscenter: UC Nord
Forening: Aalborg Skyttekreds
Discipliner: 10m + 50m
Fødselsår: 2003

.

.

Rikke Bertelsen

Talent-/udviklingscenter: TC Viborg
Forening: Viborg Skytteforening
Discipliner: 10m + 50m
Fødselsår: 2004

.

.

  Sara Alexis

Talent-/udviklingscenter: UC Viborg + TC Vest
Forening: Viborg Skytteforening
Discipliner: 10m + 50m
Fødselsår: 2002

   Følg Sara på Facebook her.

.

  Sara Hvidberg

Talent-/udviklingscenter: TC Øst
Forening: Fløng-Hedehusene
Discipliner: 10m + 50m
Fødselsår: 2001

.

.

Træner    
  Anni Bissø

.
.
.
.
.
.

 

Comments are closed.