ADMINISTRATIONEN

on March 5 by

 

Dansk Skytte Unions sekretariat
Telefontid: Tirsdag og torsdag kl. 10.00-12.00.

Idrættens Hus
Brøndby Stadion 20
DK-2605 Brøndby
Tlf.: (+45) 43 26 23 52
info@skytteunion.dk

 

 


Lars Green Bach
Generalsekretær
29 35 25 03
Lgb@skytteunion.dk

 

Christina Flindt
Christina Flindt
Sekretær
Tlf.: 43 26 23 52
christina.flindt@skytteunion.dk
Ansvarsområder: Våbenregistering, forsikring, informationer om diverse stævner mv. og medlemsindberetning.

 

Linda Andersson
Linda Andersson

Sportschef
Tlf.: 21 66 50 13
linda.andersson@skytteunion.dk
Ansvarsområder: Ansvar for eliteskytter, udvikling af eliteskydning i Danmark, samarbejde med Team Danmark og de forskellige sektioner i Dansk Skytte Union.

 

Jeanie Majbred
Jeanie Majbred
Sekretær
Tlf.: 43 26 23 51
jeanie.majbred@skytteunion.dk
Ansvarsområder: Bogføring, kursusadministration, kontakt til foreninger.

 

Erik Jensen
Erik Jensen
Projektmedarbejder
Tlf.: 43 26 23 51
erik.jensen@skytteunion.dk
Ansvarsområder: Daglig kursusadministration under udviklingskonsulenten, stævnekalender, ad hoc opgaver.

 

Emma Nørholm Koch

Kommunikations- og kontormedhjælper
Tlf.:
emma.koch@skytteunion.dk

 

 

 

Comments are closed.